GODZINY PRACY PSYCHOLOGA SZKOLNEGO

środa 8.45-12.40   13.20-13.40

czwartek 8.00-9.40  10.25-13.40

piątek 9.30-13.00

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 12 12 12 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży

Centrum Zdrowia Psychicznego przy SPS ZOZ w Lęborku zaprasza do nawiązania współpracy i skorzystania z pomocy oraz opieki utworzonego w placówce Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej  (I stopień referencyjności) Dla Dzieci i Młodzieży.

Ośrodek oferuje wsparcie zespołu psychologów i psychoterapeutów dla dzieci i młodzieży (do 18 r.ż. lub 21 r.ż. w przypadku kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej) oraz ich rodziców -  bez skierowania, bezpłatnie, w ramach NFZ.

Ośrodek zapewnia dzieciom i młodzieży pierwszy kontakt z opieką psychologiczną w ich najbliższym środowisku. Jego funkcjonowanie ma opierać się na ścisłej współpracy z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, ośrodkami pomocy społecznej, psychologami szkolnymi oraz osobami wspierającymi rodziny. Praca tego typu ośrodków bazuje przede wszystkim na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

Opiekę nad pacjentami sprawują psycholodzy,  psychoterapeuci oraz  terapeuta środowiskowy, a konsultacje udzielane są bezpośrednio w placówce oraz w formie tele- i videoporad.

Oferta Ośrodka skierowana jest do dzieci i młodzieży, które nie wymagają interwencji psychiatry, a:

• odczuwają lęk
        • mają problemy emocjonalne i zachowania
        • mają trudności w kontaktach społecznych, kontaktach z rówieśnikami
        • doświadczają sytuacji kryzysowych, problemów rodzinnych
        • doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych
        • cierpią z powodu zaburzeń odżywiania, objawów psychosomatycznych
        • są ofiarami przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej.

Organizacja pracy Ośrodka:

Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00

Tel: 662 044 789

Poradnia czynna jest:

• Poniedziałek: 8.00-16.00
        • Wtorek: 11.00-13.00
        • Środa: 8.00-20.00
        • Czwartek: 8.00-20.00
        • Piątek: 11.00-15.00

• Rozmowa telefoniczna z psychologiem w celu zebrania wstępnego wywiadu i zakwalifikowania Państwa Dziecka do cyklu diagnostyczno-konsultacyjnego. Ustalenie terminów spotkań diagnostyczno-konsultacyjnych.
        •  Cykl diagnostyczno-konsultacyjny (2-4 sesje). W ramach tego cyklu psycholog przeprowadzi z Państwem wywiad na temat zgłaszanego problemu, poszerzony o szerszy kontekst życia dziecka. Na koniec przedstawi Państwu wstępną diagnozę zgłaszanych problemów.
        •  Decyzja zespołu psychologów i psychoterapeutów Ośrodka o zalecanej formie pomocy (świadczonej w Ośrodku lub dostępnej poza jego obrębem).
        • Ustalenie kontraktu z psychoterapeutą lub osobą prowadzącą poradnictwo na cele i zakres pracy.

W Ośrodku świadczone są następujące usługi:

• porada psychologiczna diagnostyczna
        • porada psychologiczna
        • sesja psychoterapii indywidualnej
        • sesja psychoterapii rodzinnej
        • sesja psychoterapii grupowej
        • sesja wsparcia psychospołecznego
        • wizyta, porada domowa lub środowiskowa

Kadra:

• prof. dr hab. Mariola Bidzan – terapeuta środowiskowy