• St. Patrick's Day 17th March🍀🍀🍀

• Uczniowie obejrzeli prezentację o Św. Patryku-patronie Irlandii. Poznali legendę związaną z dniem Św. Patryka-patrona Irlandii. Powstały piękne pracę z symbolami tego dnia🙂

- Anna Ramczykowska

• Wizyta 8 klasy w wojsku

• W poniedziałek pojechaliśmy do 1.Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego. Obejrzeliśmy sprzęt wojskowy, podstawowe wyposażenie żołnierza, broń. Przymierzaliśmy hełmy, kamizelki, maski gazowe, a nawet cały strój żołnierski. Ćwiczyliśmy strzelanie na trenażerach elektronicznych typu „Śnieżnik” (to było niezwykle emocjonujące!👍).

Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę związaną z pracą w wojsku i poczuliśmy choć na chwilę, jak to jest być żołnierzem🪖

Dziękujemy żołnierzom z 1.Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego za poświęcony nam czas

i dostarczenie niezapomnianych przeżyć 👏👏

• Wyjazd klasy 8 do MPEC w Lęborku 🚍

• W czwartek nasi uczniowie pojechali do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, aby poznać specyfikę pracy związaną z energetyką cieplną. Byliśmy w samym sercu ciepłownictwa miejskiego.To stąd dostarczane jest między innymi ciepło do naszych domów i mieszkań. Zdobyliśmy nową wiedzę, zwiedziliśmy teren zakładu, zobaczyliśmy całą, skomplikowaną maszynerię od której wiele zależy...a przede wszystkim od ludzi, którzy ją wykorzystują na co dzień w swojej pracy.

Dziękujemy raz jeszcze MPEC w Lęborku za możliwość przyjazdu i panom Karolowi i Łukaszowi za cenne lekcje👏🙂

• ,,Misiowe kartki"

• 🧸6-latki przygotowały ,,misiowe kartki" dla p.Ani Woźniak z ,,Kolorowego Okna", która przekaże je chorym dzieciom. Mamy nadzieję, że kartki się spodobają 🙂🐻

• Zdrowo, jem więcej wiem!

• W okresie jesienno-zimowym, uczniowie naszej szkoły brali udział w 13 edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem".

Główny cel projektu polegał na wykształceniu u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywaniu wiedzy na temat produktów służących zdrowiu

i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Nauczyciele realizowali ze swoim zespołem konkursowym 6 zadań. Podczas zajęć omawiane były zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, odpowiedniego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcje były realizowane w formie krótkich pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw, które w prosty sposób przekazywały i utrwalały wiedzę. Konkursy były tematycznie powiązane z zajęciami

i ich celem było m.in. utrwalenie wiadomości, pogłębianie zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i stylem życia oraz rozwijanie kreatywności.

Uczniowie w czasie realizacji projektu bawili się wyśmienicie, poszerzając przy okazji swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania.

W tegorocznej edycji (w kategorii zerówki i klasy pierwsze), wzięły udział 333 drużyny z całej Polski. Nasi uczniowie uplasowali się na 31 miejscu, pokonując tym samym 302 drużyny. Gratulujemy! 👏👏👏

• 💰AKCJA GÓRA GROSZA W NASZEJ SZKOLE ZAKOŃCZONA!💰

• DZIĘKI WASZEJ POMOCY ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE 410,60 ZŁ!👍

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej

b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej

c) usamodzielnianie młodzieży z pieczy zastępczej

d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych

e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia

f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

• Wyjazd klasy ósmej do szkół średnich w Lęborku🏫

• W środę uczniowie klasy 8 pojechali zwiedzić szkoły do których będą już niebawem uczęszczać. A przynajmniej mamy taką nadzieję... 🙂

Zaglądali do klas, poznawali uczniów i nauczycieli, zapoznali się z kierunkami i profilami klas. Przy okazji spotkali się z absolwentami naszej maszewskiej szkoły, którzy opowiedzieli im jak to teraz jest w liceum, technikum..., itp.🙂

Na zakończenie jak zwykle było jedzonko w ulubionej restauracji👍

• Wizyta żołnierza zawodowego

• W ubiegły czwartek 8 klasę odwiedził pan Łukasz Wierzbowski, który pracuje w wojsku. Opowiadał uczniom jak wygląda praca żołnierza i jakie kroki należy poczynić, aby w przyszłości pracować w tym zawodzie. Uczniowie byli zainteresowani spotkaniem- uważnie słuchali gościa, zadawali pytania, włączali się w rozmowę.

Były to wartościowe i interesujące lekcje 👍