• Dzień Matki w kl. I

• DZIEŃ MATKI

Pierwszaki wykonały piękne kartki z życzeniami swoim mamusiom z okazji ich święta

KOCHAMY WAS MAMY!!!

JESTEŚCIE WSPANIAŁE!!!!!

• ,,Przytul się do drzewa"

• Kontynując udział w Ogolnopolskiej akcji ,,Przytul się do drzewa" uczniowie kl. 3 dołączyli do globalnej sieci Strażników Lasów. Otaczają drzewa miłością, czerpią z nich energię i zdecydowanie mówią , że pożarom lasów NIE. Chrońmy lasy przed pożarami!

• Spotkanie z leśnikiem

• Spotkanie z leśnikiem 🌲🌲🌲🌲

Dnia 19 maja w ramach doradztwa zawodowego odbyły się zajęcia z udziałem pana Rafała Bobrowskiego- leśnika Nadleśnictwa Cewice.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda na co dzień praca leśnika i jaką ścieżkę edukacyjną należy obrać, aby w przyszłości pracować w tym zawodzie.

• Wycieczka kl. IV-VII do Wejherowa

• W środę 18.05.2022r. w samym sercu lasu na terenie byłej Jednostki Wojskowej w Dąbrówce koło Wejherowa, odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VII. Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali zadania, rebusy, a także zwiedzili Muzem pojazdów militarnych. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

• Sukces Krzysztofa Jereczka w konkursie recytatorskim

• XXXIX Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

12 maja w Miejskim Domu Kultury w Lęborku odbyły się środowiskowe eliminacje dla uczniów ze szkół podstawowych Powiatu Lęborskiego w XXXIX Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej.

Uczeń naszej szkoły - Krzysztof Jereczek (7 klasa) zajął 1 miejsce w kategorii: Młodzież – od 7 do 8 klasy szkoły podstawowej.

Gratulujemy!!!

Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu słupskiego oraz miasta Słupska i miasta Lęborka.

Przed Krzysztofem więc - Finał Powiatowy, który odbędzie się 3 czerwca w Ośrodku Teatralnym RONDO.

Trzymamy kciuki za naszego utalentowanego ucznia.

• Doradztwo zawodowe

• 16 maja w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 poszli do salonu fryzjerskiego poznać tajniki zawodu. Pani Zofia rozmawiała z dziećmi na temat zawodu fryzjera, gdzie należy się uczyć, żeby zdobyć fach, jakie cechy powinien posiadać przyszły pracownik salonu fryzjerskiego.

Zaprezentowała jak należy wykonać strzyżenie męskie oraz umiejętnie prostować włosy. Chętni do nauki się znaleźli, efekty widać na zdjęciach .

Dziękujemy Pani Zofii za poświęcenie nam czasu!

• Spelling Master

• Kto został Mistrzem Literowania?

27.04.22 w środowy poranek uczestnicy konkursu Spelling Master zmagali się z angielskim alfabetem oraz trudną sztuką literowania. Dzielnie stawili czoła dwóm konkurencjom. Walka była zacięta, wszyscy bardzo się starali.

Mistrzem literowania został uczeń 4 klasy- Henry Davis, II miejsce zajęła Agata Szulta także z 4 klasy, a III miejsce- Ella Davis z 3 klasy.

Zwycięzcom gratuluję! Wszystkim uczestnikom dziękuję serdecznie za udział. Dziękuję p. Annie Mądrzak za pomoc podczas konkursu.

Serdeczne podziękowania dla pani Katarzyny Drywy - radnej gminy Cewice oraz dyrektor Filii GCK w Maszewie Lęborskim za zakup nagród.

Anna Ramczykowska

• Dzień Ziemi

• W ramach DNIA ZIEMI klasa 2 sprzątała teren szkoły. Pogoda sprzyjała i uśmiechy na twarzach były

• Starszaki w bibliotece

• To był bardzo udany dzień😀Dlaczego?🤔Bo odwiedziły nas starszaki z grupy Pani Marzanny Kujawskiej.Dzieci poznały pracę bibliotekarki, zapoznały się z księgozbiorem dziecięcym, wysłuchały fragmentu opowiadania o pisankach, a na koniec "ożywiły" króliczki😁Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy następnym razem. Drzwi do biblioteki są dla Was zawsze szeroko otwarte❤Beata Czaja

• Ogólnopolski Projekt „Emotkowe Pożeracze Smutków”

• Ogólnopolski Projekt „Emotkowe Pożeracze Smutków”Nasi uczniowie wraz z Seniorkami z Klubu Seniora oraz panią Beata Czaja bibliotekarzem Filii GBP w Cewicach przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu pt. „Emotkowe Pożeracze Smutków”, który polegał na uszyciu poduszek dla dzieci z Ukrainy. W ruch poszły igły i nici, a także maszyny do szycia. Dzięki pozytywnej energii, zapałowi oraz chęciom do pracy uszyliśmy  42 przytulanki. Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie.